Almanya Vizesi

Vize başvuru işlemleri Almanya Konsolosluğunun  yetkilendirmiş olduğu Idata başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır.

İşlem Süresi

15 iş günüdür (yoğun dönemlerde daha uzun sürebilmektedir Başvurunuzu 25 gün öncesinden başvurmanız gerekmektedir)
 

Başvuru Bölgeleri


İSTANBUL BÖLGESİ:
 BALIKESİR, BİLECİK, BOLU, BURSA, ÇANAKKALE, EDİRNE, DÜZCE, EŞKİŞEHİR, İSTANBUL, KIRKLARELİ, KOCAELİ, TEKİRDAĞ, SAKARYA
İZMİR BÖLGESİ: AFYON, ANTALYA, AYDIN, BURDUR, DENİZLİ, ISPARTA, İZMİR, KÜTAHYA, MANİSA, MUĞLA, UŞAK
ANKARA BÖLGESİ:
ADIYAMAN, AĞRI, AKSARAY, ADANA, AMASYA, ANKARA, ARDAHAN, ARTVİN, BARTIN, BATMAN, BAYBURT, BİNGÖL, BİTLİS, ÇANKIRI, ÇORUM, DİYARBAKIR, DÜZCE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, IĞDIR, İÇEL, KAHRAMANMARAŞ, KARABÜK, KARAMAN, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KİLİS, KONYA, MALATYA , MARDİN, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, OSMANİYE, RİZE, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, ŞANLIURFA, ŞIRNAK, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK.

 

Schengen bölgesinde bulunan Almanya’yı herhangi bir amaçla ziyaret etmek istiyorsanız, seyahatinizden önce Schengen vizesi almanız gerekecektir. Almanya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları umuma mahsus pasaport (bordo) sahipleri vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz giriş hakkına sahiptir. 

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın’ net olması gerekmektedir; gidiş amacınıza ve çalışma durumunuza göre doğru evrakları hazırlamak oldukça önemlidir. Vize başvuru sürenizce eksiksiz başvuru yapmanız için uzman ve tecrübeli vize danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlayarak doğru başvuruyu yapmanız adına size yardımcı olur. Almanya vize başvurunuzu gecikmeden gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre başvuru yapmanız gereken vize türleri ve ayrıntılı evrak listesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Başvurumu ne kadar önce yapmalıyım?

Vize başvurunuzu planladığınız tarihten en geç 15 gün öncesinden yapabilirsiniz. Online randevu almanız da göz önünde bulundurulursa, erken başvuru yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurularınız Almanya’ya gitmeden 90 gün öncesine kadar yapılabilmektedir.

Şahsen başvuru yapmak zorunda mıyım?

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize başvurularınızda parmak izi kaydı alınmasına karar verilmiştir. Bu tarih itibariyle herhangi bir Schengen Vize Başvurusu yapmadıysanız şahsen başvuru yapmalısınız. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen Vize başvurusu yaparak parmak izi kaydı yaptırdıysanız şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Başvurumun sonuçlanması ne kadar sürer?

Vizenizin onaylanması tamamen Almanya Büyükelçiliğinin / Almanya Başkonsolosluğunun değerlendirmesine bağlıdır. Vizeniz 15 iş günü sonrasında sonuçlanır. Değerlendirme süresi Büyükelçilik veya Başkonsolosluğun vize bölümü mevsim ve iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Vize Türleri

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından Idata başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49‘nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Aile Birleşimi vize türünde en önemli kısım başvuru yaptığınız ülkenin resmi dil bilgisine sahip olduğunuzu ispatlamaktır. Ülkeler belli bir yazılı sınav sonucu istemekle beraber aynı zamanda mülakata gittiğinizde dil bilginiz yeterli ise sınav gibi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru süreciniz diğer vize tiplerine göre daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından IData gibi aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49‘nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Turistik amaçlı kısa süreli seyahatlerde tercih edilmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce seyahat planı oluşturulmalıdır. Seyahat planınızda hangi ülkeleri ziyaret edeceğinizi, hangi şehirde ne kadar süre kalacağınızı belirten rezervasyonlarınız, ulaşım bilgileriniz uygunluk göstermelidir. Öncesinde alınmış olan vizeler var ise size referans olarak başvurunuza eklenebilir. 

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafındanIdata başvuru merkezi  tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49‘nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir. Davetiyeyi gönderen kişinin ülkenin vatandaşlığına veya oturma iznine sahip olması gerekmektedir. Aile ziyaretinde bulunacak kişinin kesinlikle Tam Tekmil Nüfus Kayıt örneği alma zorululuğu vardır. 

Davetiyelerde içerikler benzer olmakla beraber, değişkenlikler gösterebilir. Vize başvurusu yapacak kişinin çalışmaması veya maddi durum yetersizliği olduğu taktirde davetiyeyi gönderen kişi sponsor olabilmektedir. Davetiyeyi gönderen kişi sponsor olduğu taktirde Çalıştığı yer, İşe Giriş Belgesi, Maaş Bordroları gibi bir takım belgeleri de davetiye ile birlikte göndermesi gereklidir. 

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından Idata başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49‘nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İş için yurtdışına çıkacak kişilerin kesinlikle davetiye alması gerekmektedir. Davetiye olmadan iş başvurusu yapmak için yurt dışına çıkış mümkün değildir. Yurtdışında her hangi bir şirket tarafından iş görüşmesi için davetiye almalı veya iş başlangıcı yapmak için iş sözleşmeniz gereklidir. Ancak bu taktirde İş vizesi alabilirsiniz.

Eğitim için yurtdışına çıkacak kişilerin eğitim göreceği kurum tarafından davetiye tarafına gönderilmiş olmalıdır. Eğitim göreceği kurum sınav karşılığında alım yapıyorsa yeterlilik sınavının belgesi olmalıdır. İş başvurusunda olduğu gibi elinde hiç bir şekilde davetiye veya eğitim kurumundan gönderilmiş bir belge olmadan kesinlikle yurtdışına eğitim almak için vize istiyorum diye başvuru yaparak gidemezsiniz. 

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından IData gibi aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49′nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ulusal vizeler, Schengen bölgesinde 90 günü aşan ikamet süreleri için geçerlidir. Örneğin; Aile birleşimi, Almanya’da çalışmak veya üniversite eğitimini sürdürmek gibi amaçlarda alınan vize tipidir. Bu süreçte konsolosluk başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Başvuru sürecinde istenilen evraklar ayrıntılıdır. En uzun sürede sonuçlanan vize tipidir. 

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından IData gibi aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için0216 329 49 49′nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Almanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler başvurularını Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapabilmektedirler. Almanya Konsolosluğu tarafından ön görülen vize işlemlerinin yapılması için, Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine veya seyahat ve turizm acentelerine gerekli evraklarla birlikte başvuru yapılabilmektedir. 

Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin yapacakları seyahatin amacına göre evrak talebinde bulunmaktadır. Örneğin; davetiyesiz veya turistik bir amaçla gidilmesi halinde turistik vize işlemleri, seminer, konferans ve ticari bir faaliyette bulunmak için gidilmesi halinde ticari vize işlemleri, arkadaş ve akraba ziyareti için gidilmesi halinde ise ziyaretçi vizesi işlemlerinde bulunulmalıdır. 

Almanya Konsolosluğu vize işlemlerinin aksamaması adına başvurunun olabildiğince erken olması gerektiğini ifade etmektedir. Almanya Konsolosluğuna vize için yapacağınız başvuru seyahat tarihinizin başlangıcından en az 15 gün önce başvurunuzu yapmanız gerektiğini belirtmektedir. 

Vize başvurunuzu doğru gerçekleştirebilmek için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Detaylar için 0216 329 49 49 numaralı hattımızı arayarak uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından IData gibi aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır Randevu ve Vize Başvurusu yapmak için 0216 329 49 49’nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

STANDART EVRAKLAR

Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı.

Başvuru Formu: Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Biometrik Fotoğraf: Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir.

Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir.

Seyahat Rezervasyonları: Uçuş rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Eğer araç ile gitmeyi planlıyor iseniz; Ulaşım aracınıza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Aracınız ile ulaşımda seyahatinize dair aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergah dilekçesi, yeşil sigorta(yurtdışı çıkış sigortası) uluslar arası geçerli ehliyet ve ruhsat fotokopileri gereklidir.

Konaklama Belgesi: Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel, Davetiye Vb. rezervasyonlar sunulmalıdır. Rezervasyon bilgileri başvuru sahibinin adı ve soyadını içermeli ve tüm seyahat tarihini kapsayacak şekilde olmalıdır.

 

WhatsApp Whatsapp Hattı